Skip to content

UBUNTU 12.04

Linux nie gryzie!

Od dwóch lat pracuję na Linuksie, aktualna moja obecna dystrybucja to Ubuntu 12.04 Precise Pangolin. Najczęściej korzystam ze środowiska graficznego, ale oczywiście konsola Linuxa nie jest mi obca :).

Nie jestem specem w linuksie, ale jestem zafascynowany tym systemem. Postaram się tu opisać moje doświadczenia i krok po kroku przedstawić czego się nauczyłem i jak to działa.

Chciałbym Was przekonać o tym, że Linux naprawdę nie gryzie 🙂 i każda osoba może się o tym przekonać. System nie wymaga instalacji na dysku twardym komputera, co nie pociąga za sobą reorganizacji dotychczas używanego systemu. Kolejną zaleta jest fakt, że jest to system bezpłatny 🙂

Na początek chcę wam przedstawić jak wygląda mój Pulpit, z którym widuje się codziennie. Oczywiście można go dostosować sobie wedle własnego uznania.

Ubuntu jest obecnie najpopularniejszym linuksowym systemem operacyjnym. Milionom ludzi spodobała się szybkość działania i niskie wymagania sprzętowe. Oprócz tego nie możemy zapominać, że system jest darmowy, dzięki czemu każdy może go legalnie wypróbować bez konieczności wydawania kilkuset złotych. Wystarczy ściągnąć , wypalić płytkę i włożyć do cd-rom-u a sami się przekonacie.

Najnowsze wydanie Ubuntu do pobrania z http://www.ubuntu.com/download/desktop

Na filmiku powyżej zobaczycie jakie rzeczy można robić w Ubuntu, oprócz przeglądania internetu i zaglądania na Facebooka.

Jest też inna wersja tego systemu , jedna z wielu ” Kubuntu” do pobrania z http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download

Użyto tutaj innego środowiska graficznego KDE bardziej przyjazne dla Windows – owców, zresztą zobaczcie sami filmik numer 2.

Pozdrawiam Mirek

Published inLinux

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *