Skip to content

Samsung M2020w i Ubuntu

Ostatnio nabyłem drukarkę laserową M2020w i tu klops bo okazało się że instrukcja instalacji drukarki jest tylko i wyłącznie napisana dla systemu win………. Jak ją zainstalować na Ubuntu? Trochę poszperałem a moje poszukiwania opisze tutaj.

1. Pobieramy i instalujemy sterownik drukarki plik Sterownik dla linuxa. Po rozpakowaniu pojawi się nowy folder uld z którego należy uruchomić w konsoli sudo ./install-printer.sh i postępować zgodnie z instrukcją.

2. Podłącz drukarkę do zasilania z odrobiną papieru i włącz ją. Następnie naciśnij i trzymaj przycisk „WPS” przez 10 sekund po czym go zwolnij. Zostaną wydrukowane 2 strony, u dołu strony „Network Configuration” jest 8 cyfr numeru PIN. Drukarka powinna pojawić się w otoczeniu sieciowym, łączymy się z nią podając poznany kod PIN.

We właściwościach połączenia odnajdziemy adres IP drukarki (lub na wydrukowanej stronie „Network Configuration”.

Wpisujemy go w przeglądarkę i logujemy się do SyncThru Web Service „ID=admin” „hasło sec00000” i teraz pojawi się nowa opcja „Ustawienia”.

Otwórz Ustawienia -> Ustawienia sieciowe po lewej stronie wybierz „Wi-Fi”, a następnie wybierz opcję „Easy Wi-Fi Ustawienia”.Postępuj zgodnie z instrukcją kreatora, po ponownym uruchomieniu drukarka powinna podłączyć się automatycznie do naszej sieci.

3. Teraz można dodać drukarkę do Ubuntu. Otwórz Ustawienia -.> Drukarki i dodaj.

Poczekaj aż drukarka pojawi się jako drukarka sieciowa.

Ubuntu powinien znaleźć sterownika drukarki zainstalowane wcześniej i wydrukuj stronę testową, powinno wszystko działać.

Pozdrawiam

Mirek 🙂

Published inLinux

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *